Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
10.03.2022
Nově v nabídce pigmenty a pasty do licí pryskyřice od Justresin a MyResin
Nově Vám na e-shopu i v kamenné prodejně nabízíme pigmentové pasty Justresin a práškové a perlescentní pigmenty MyResin. číst celé
15.03.2021
Videoukázka zapojení pneumatického pístu
Připravili jsme pro vás video jak jednoduše lze zapojit a ovládat pneumatický píst ručním ventilem a regulovat rychlost pístu škrtícími ventily. Vše n... číst celé
20.11.2020
Brusivo Kovax pro broušení pryskyřice
Nově na našem eshopu nabízíme japonské brusivo a příslušenství Kovax pro broušení licí pryskyřice. V nabídce najdete brusné kotouče pro hrubé broušení... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Ověřeno zákazníky
 
 1. Úvod
 2. Produkty podle použití
 3. Teroson RB 4100 310ml černý

Teroson RB 4100 310ml černý

Pro těsnění nových automobilových předních, zadních i bočních skel

Popis: Teroson - Terodicht RB 4100 - černý je pastovitá, z kartuší snadno zpracovatelná odlupovatelná hmota na bázi butylkaučuku s nízkým obsahem roz... celý popis
Dostupnost
do 3 dnů
380,00 Kč
314,05 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:0397
Výrobce:Teroson
použití:těsnivo
Balení:kartuše 300ml
Barva:černá
Báze:Butylkaučuk
Teplota skladování:5 - 20°C
Kompletní specifikace

Popis:

Teroson - Terodicht RB 4100 - černý je pastovitá, z kartuší snadno zpracovatelná odlupovatelná hmota na bázi butylkaučuku s nízkým obsahem rozpouštědel. Po odpaření rozpouštědla zůstává materiál trvale elastický, odolný vůči stárnutí a působení povětrnosti, a který dokonale těsní spáry mezi automobilovým sklem, gumovým profilem a rámem okna. Přebytky materiálu je možno ze skla a laku snadno odlupovat, protože koheze (vnitřní pevnost) je větší než adheze (přilnavost).

Oblasti aplikace:

Používá se pro těsnění nových automobilových předních, zadních i bočních skel. Těsní se především mezi gumovým profilem a okenním rámem nebo také mezi gumovým profilem a sklem.Je možno jej použít i pro těsnění kovových zakrývacích lišt a ozdobných lišt při stavbě karoserie. Poskytuje vynikající utěsnění nových pryžových profilů na čistém povrchu.

Technické údaje:

 • Barva: černá
 • Zápach: po benzínu
 • Stav: pasta
 • Hustota: přibližně 1,3 g/cm3
 • Obsah pevných částic: ca 80%
 • Odolnost průvěsu: dobrá
 • Odolnost (teplota při zkoušce – 20°C): odolný proti vodě a čističům skel
 • Teplota při provozu: -30°C až 80°C
 • Krátkodobě (do 1h) 100°C

Příprava povrchu:

Utěsňované styčné plochy musí být očištěny od antiadhesivních částic nebo zbytků nečistot, určitá vlhkost přilnavost nenarušuje. Před dotěsňováním netěsnících skleněných tabulí je však třeba přebytečnou vodu zůstávající v profilech odstranit proudem tlakového vzduchu.

Použití:

Nanáší se tryskou z kartuší pomocí tlakovzdušných nebo ručních pistolí. Následující nanášecí pistole značky Teroson jsou uvedeny pro názorný příklad:

 • Teroson - ruční pistole (Art.no. 121.39V)
 • Teroson - Staku Ruční tlaková pistole (Art.no. 167.65Y)
 • Teleskopická pistole Power - Line (Art.no. 141.84S)
 • Teleskopická pistole Multi - Press (Art.no. 195.51B)

Těsněné plochy musejí být suché, a zbavené antiadhezivních látek a zbytků nečistoty. Nanáší se tak, aby byly vyplněny všechny dutiny. Do spár se však nesmí nastříkat příliš mnoho těsnící hmoty - těsnící gumový profil musí po utěsnění čistě dosedat na karoserii a sklo. Přitom nelze zamezit, aby se přebytečný materiál nevytlačil ze spáry. Vyteklý materiál se nahrubo odstraní dřevěnou špachtlí. Zbylý film se po cca 10 min po nanesení odtupuje páskou Terostat, která jej sroluje do kuličky.

Pokyny pro montáž, demontáž a čištění naleznete v technickém listu produktu. Bezpečnostní list Teroson Terodicht černý na vyžádání.

 

Klasifikace látky(směsi): 

 H228 Hořlavá tuhá látka.

H315 Dráždí kůži

H412 Škodlivý pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky.

 
Rady a návody

Připravujeme pro Vás videonávody
"Jak a čím co lepit"

Kde nás najdete

PROLEP v.o.s 
Hlinská 579
370 01České Budějovice


Kontakt
Prolep v.o.s.
8,00-16,30
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz